JALUZİ PERDE BAKIMI


Jaluzi perdelerin hammaddesi alüminyum olup 16mm ve 25mm bant genişliğindedir. Genellikle iş yerlerinde tercih edilen micro jaluzi perdeler işlevsel olarak diğer perdelere göre daha fazla özelliğe sahiptir. Toplama payının az olması tavan mesafesi sınırlı olan yerlerde dahi sorunsuz kullanılmasını sağlar.

Bantların hareket kabiliyetleri, içeri giren ışığı dilediğiniz ölçüde ayarlamanıza yardımcı olur. Bantların bombeli formları ise tam bir örtücülük sağlar. Kısacası kullanıldığı yerde tek başına kullanıcının tüm ihtiyacına cevap verir özelliktedir. 

Çeşitli montaj şekilleri vardır; örneğin zıgıl sistemi, açılır kanatların üstüne monte edilebilir, aynı zamanda perdenin sallanmasını da engeller. Eğer perde hareket etmeyecek ise alttan sabitlenerek oynaması engellenir. Ayrıca iki cam arası jaluzi sistemleri de mevcuttur. Bantların hareket kabiliyeti sayesinde ışık girmesi önlenir.

Eğri yüzeylerde de jaluzi uygulamaları yapılabilir. Nemli bezle alüminyuma zarar verilmeyecek şekilde silinebilir.

Ahşap Jaluzi perdelerin 25 ve 50 mm’lik çeşitleri vardır. Hammaddesinin ahşap olmasından ve çeşitli renk seçenekleriyle yaşam mekanlarınıza dekoratif 25mm’lik slaytlar iple birbirine bağlanabilir, açma-kapama çubuğu ile pratik bir şekilde kullanılabilir. 50’likler kurdele ile birbirine bağlanır. 50mm’likler ipli sistem ile açılır-kapanır. 25’mmlikler eğimli sistemlerde uygulanabilir.

Her ikisi de zıgıllı ve sabitlenerek yapılabilir, tek başına dekoratiftirler. Dışarıdan gelen ısıyı 65% oranında engelleme özelliğine sahiptirler. Kumaş perdelerle uyumluluk arz ederler. Islak bezle silinebilirler. Portray ekipmanlarıyla tavan ve duvara monte edilebilirler.